Kategorie

Kontakt

Biuro:
30-245 Kraków, ul. Krucza 6a
Infolinia:
  +48 533 901 401

E-mail: sklep@podlogidrzwi.eu

Magazyn:
ul. Na Grobli 2A
32-005 Niepołomice
Odbiór towaru tylko po wcześniejszym ustaleniu godziny


Gadu-Gadu (51830319)

PromocjeKarmel- Deska Bambusowa- WILD WOOD-uniclick

Producent: WildWood
Kod producenta: karmel
Dostępność:
Dostępny 7 dni
 (500 mkw)
Czas realizacji: 7-21dni
mkw
175,00 zł / mkw

Wild Wood- producent podłóg bambusowych. Coraz bardziej popularne i coraz bardziej pożądane. Podłogi dla tych którzy stawiają na estetyczny wygląd i trwałość na lata. 


Karmel- dzięki intensywnej, pełnej ekspresji kolorystyce dodaje wnętrzom ciepła oraz przytulności. Doskonale komponuje się z naturalnymi barwami wystroju wnętrza oraz z klasycznymi meblami, podkreślając tym samym dobry smak zaaranżowanego pomieszczenia.


GRATIS- montaż podłogi- o szczegóły pytaj sprzedawcę.

 Zaproś do wnętrza moc ekologicznych rozwiązań i ciesz się bliskością natury.

Podłogi bambusowe Wild Wood ze skręcanych włókien bambusowych:

 • są w 100 % naturalne i nieszkodliwe dla środowiska
 • są 100 % twardsze od podłóg dębowych
 • nie mają charakterystycznych dla podłóg bambusowych  śladów po rocznych przyrostach
 • są odporne na ścieranie i promieniowanie UV
Postaw na trwałość, unikalny design i prawdziwa przyjemność dla Twoich stóp.
 
Rewolucyjny system montażu podłóg laminowanych bez użycia kleju- UNICLICK. Pomysłowa konstrukcja wpustu i pióra umożliwia zatrzaskowe łączenie paneli. W porównaniu z tradycyjnymi klejonymi podłogami, system UNICLIC przyspiesza pracę o 50%, a ponieważ do łączenia nie jest stosowany klej, procedura układania podłogi Uniclic jest łatwiejsza i czystsza. 
WSZYSTKO O BAMBUSIE

Pochodzenie i występowanie
Na świecie występuje około 1500 gatunków bambusa i co roku odkrywa się nowe rodzaje. Bambusowy las pokrywa 14 milionów hektarów powierzchni kuli ziemskiej. Bambus występuje głównie w strefach tropikalnych i subtropikalnych, od poziomu morza do ośnieżonych wierzchołków górskich szczytów na wysokości 4000m. Najczęściej spotykany jest w południowo-wschodniej Azji, rzadziej w obu Amerykach i Afryce, brak go w Australii. Rośliny występują od postaci cienkiej trzciny długości 1 metra do olbrzymów średnicy 30 cm i wysokości 50 metrów! Bambus nie jest drzewem, ale szybko rosnącą trawą. Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie. Rośnie on trzy razy szybciej niż najszybciej rosnące drzewo. Niektóre odmiany mogą dziennie urosnąć do 1 metra lub 18 metrów w ciągu 90 dni.

Raz ścięty wypuszcza nowe pędy w następnej porze deszczowej. W przeciwieństwie do tradycyjnych twardych drzew, które potrzebują 40-60 lat do ścięcia, bambusowi wystarczy 3-5 lat (najszybciej rosnące miękkie drzewa osiągają gotowość do ścięcia w wieku 10-20 lat).

Budowa i struktura
Każdy bambus ma część podziemną, złożoną z kłączy, oczek i korzeni oraz część nadziemną, która składa się z łodyg, pąków, gałązek i liści. Na każdym kłączu tworzą się korzenie i oczka. Z owego oczka wyrastają później nowe łodygi lub tworzą się nowe odnogi. Kłącza leptomorficzne (wytwarzające pędy podziemne) rozgałęziają się pod ziemią właściwie raz po raz i to bez końca.

Bambus i ochrona środowiska
Bambus jest szybko odnawialnym materiałem, który nie tylko sam się regeneruje, ale także rośnie zadziwiająco szybko, osiągając pełną dojrzałości twardość w ciągu zaledwie 5 lat ( dla porównania zwykłe drzewo osiąga pełną wysokość w przeciągu co najmniej 60 lat.) Co więcej, przy zbiorze drewna do produkcji i samej produkcji wyrobów wytwarzana jest minimalna ilość odpadów i zanieczyszczeń, gdyż wszystkie części bambusa są utylizowane i używane do produkcji całej gamy wyrobów. Właśnie dzięki temu bambus jest wyjątkowym i niesamowitym materiałem, który jest prawdziwie przyjazny środowisku i może przyczynić się do ochrony naszego świata i zachowania go dla przyszłych pokoleń.

Proces produkcji parkietów
Do produkcji podłóg używany jest 4-6 letni bambus– już odpowiednio zdrewniały, aby zachować trwałość i stabilność.

 • Przygotowanie zdrewniałych łodyg Bambusa do obróbki. Bambus jest cięty na odpowiedni rozmiar, tak aby można go poddać dalszej obróbce. Usuwane są sęki oraz zielona kora zewnętrzna.Usuwane są sęki oraz zielona kora zewnętrzna.
 • Wstępna obróbka surowca – cięcie na paski.
 • Odrobaczanie oraz rozjaśnianie. Poprzez ten proces kolor staje bardziej jednorodny a surowiec w 100% bezpieczny.
 • Karbonizacja. Surowiec jest umieszczany w specjalnych piecach gdzie następuje jego barwienie w masie - dzięki temu jest możliwe szlifowanie podłogi bez obawy o utratę koloru. Po wstępnej obróbce otrzymujemy gotowy surowiec do dalszej produkcji bambusa prasowanego.
 • Suszenie.W temperaturze 55oC półsurowiec suszy się 7 dni a następnie przez 3 dni jest osuszany.
 • Prasowanie włókien bambusa. Półsurowiec wkładany jest do specjalnych form gdzie w wysokiej temperaturze i pod ciężarem 1800 ton na każdy m2 następuje proces prasowania (skręcania) włókien bambusa w bloki o różnych rozmiarach.
 • Sezonowanie. Ten półprodukt jest następnie sezonowany – w porze suchej ok. tygodnie w porze deszczowej 3 dni – w celu stabilizacji wymiarowej. Następnie bloki są cięte na odpowiedniej wielkości deski gotowe do finalnej obróbki podłogowej.
 • Piaskowanie i przycinanie pod zamówiony przez klienta wymiar
 • Wycinanie pióra wpustów na wszystkich stronach deski
 • Proces lakierowania- Warstwa bazowa (wodna) » piaskowanie » utwardzanie UV » anty ścierny uszczelniacz » utwardzanie UV » piaskowanie » tlenek aluminium warstwa anty zadrapaniowa UV » utwardzanie UV » tlenek aluminium warstwa anty ścierna UV » suszenie

Podłogi bambusowe to nowość na rynku, dlatego nie znamy ich zbyt dobrze. Wiąże się z tym duża ilość mitów na temat ich użytkowania.

Co mówi ekspertyza?
Aby rozwiać wątpliwości dotyczące trwałości drewna bambusowego, przeprowadzono szczegółowe badania zastosowania bambusa w naszym klimacie. Okazało się, że większość uprzedzeń wynika z naszego przyzwyczajenia do paneli z dębu i sosny. Bowiem bambus ma takie same, a nawet lepsze parametry co deski z wymienionych drzew.

Twardość drewna
Bambus jako trawa jest postrzegany jako miękkie drewno. Nie jest to prawdą, gdyż jest znacznie twardszy od dębu, a bambus skręcany przewyższa go tym parametrem niemal trzykrotnie.

Łatwość montażu
Parkieciarze mają rzadką styczność z bambusowymi parkietami, dlatego pojawił się kolejny mit o tym, że takie deski trudno się układa na podłodze. Okazuje się, że to nie prawda. Można je zarówno przykleić, jak i zamontować w systemie Klik. Z uwagi na to, że niektóre odmiany bambusa są twarde i ciężkie, podłoga nie wykazuje tendencji do uginania się i stukania. Dotyczy to przede wszystkim bambusa skręcanego.

Trwałość podłóg
Podłoga z bambusa może się też wydawać nietrwała. To kolejny mit, gdyż to drewno nie sprawia problemów nawet w miejscu, gdzie stale panuje duży ruch, czyli w budynkach publicznych. Wytrzymałość bambusa skręcanego jest mniej więcej trzy razy większa niż dębu. Po zabezpieczeniu drewna bejcą można go ułożyć na tarasie.

Zastosowanie podłóg bambusowych cieszy się coraz większą popularnością. Solidne, trwałe, odporne na wszelkie działania mechaniczne, a do tego piękne. Czy można oczekiwać czegoś więcej? Ludzie wybierający podłogę, stawiają na deski bambusowe, bo są one stosunkowo tanie, odporne, ekologiczne i co najważniejsze- efektywne w swoim wyglądzie na wiele, długich lat. Podłogi z bambusa mogą być doskonałą opcją dla domów, mieszkań, biur, jak również i innych obiektów użytkowych.Podłoga bambusowa to wybór elegancki, praktyczny i zgodny z ochroną środowiska. Trudno jest znaleźć argumenty przeciw bambusowi. Dojrzewa szybko, nie wymaga przesadzania ani środków ochrony roślin.


Zapraszamy do kontaktu:
E-mail: sklep@podlogidrzwi.eu
Telefon: +48 533 901 401

 

 

/karmel-deska-bambusowa-wild-wood-uniclick.html